Warning: Use of undefined constant ‘CONCATENATE_SCRIPTS’ - assumed '‘CONCATENATE_SCRIPTS’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/web/wp-php-siteler/ingilizderindevleti.net/alanyeri/wp-config.php on line 103 Warning: Use of undefined constant ‘COMPRESS_SCRIPTS’ - assumed '‘COMPRESS_SCRIPTS’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/web/wp-php-siteler/ingilizderindevleti.net/alanyeri/wp-config.php on line 104 Warning: Use of undefined constant ‘SCRIPT_DEBUG’ - assumed '‘SCRIPT_DEBUG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/web/wp-php-siteler/ingilizderindevleti.net/alanyeri/wp-config.php on line 105 Dev İmparatorluk Yıkılıyor | İngiliz Derin Devleti

III. BÖLÜM: OSMANLI’NIN YIKILIŞ NEDENLERİ

Dev İmparatorluk Yıkılıyor

Osmanlı Devleti’nin en geniş sınırlarına ulaştığı 1683 yılında, devletin yüzölçümü, etki alanları ile birlikte 24 milyon km2’yi buluyordu. Dünyanın dört bir yanı, İslam Halifeliği’nin merkezi İstanbul’dan yönetiliyordu. İngiliz derin devleti için bu İmparatorluk, hem dünyaya hakimiyeti hem de İslam camiasını temsil etmesi nedeniyle oldukça riskli görülüyordu.

Osmanlı İmparatorluğu’nun duraklama dönemine girmesi, İngiliz derin devletinin Osmanlı üzerindeki sinsi emellerini gerçekleştirmesi için bir adım olmuştur. Aslında duraklama aşamalarını da hazırlayan yine İngiliz derin devletidir. Ortam müsait hale geldiğinde, İngiliz derin devleti çeşitli taktiklerle Osmanlı egemenliğini eline almayı başarmıştır. Osmanlı İmparatorluğu, 24 milyon km2’lik coğrafya hakimiyetini kaybettiği gibi, dini, milli ve manevi değerlerinden de büyük ölçüde uzaklaşmıştır. Bir bakıma İngiliz derin devleti, hedeflediği yozlaşmış toplum modelini Osmanlı üzerinde uygulamaya başlamış ve onu adım adım çöküşe götürmüştür.

Osmanlı’nın yıkılış sebeplerini detaylı olarak incelemek önemlidir. Osmanlı’yı çöküşe götüren bütün aşamalarda İngiliz derin devletinin sinsi taktikleri görülebilecek, dindar bir toplumun nasıl materyalizme sürüklendiği izlenebilecek ve deccali bir akımın münafıkane yöntemlerle nasıl felaket getirebildiği anlaşılabilecektir.

Osmanlı’yı yıkıma götüren sebepleri çeşitli başlıklar altında inceleyelim:

idd 223 Camii Bolum3 III. BÖLÜM: OSMANLININ YIKILIŞ NEDENLERİ

Ayrıca bakınız

İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN DARWINİZM PLANI

Güney Afrika’da görev yapmış homoseksüel bir İngiliz siyasetçi olan Cecil Rhodes’un (1853-1902) aşağıdaki sözleri İngiliz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com