Ana Sayfa / _Makaleler / Erdoğan-Trump Görüşmesi, Derin Devlet ve YPG Gerçeği

Erdoğan-Trump Görüşmesi, Derin Devlet ve YPG Gerçeği

pravda adnan oktar erdogan trump meeting the deep state and the reality of YPG Erdoğan Trump Görüşmesi, Derin Devlet ve YPG GerçeğiBilindiği gibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen haftaki Beyaz Saray ziyaretinden bir hafta önce Başkan Trump, YPG’ye ağır silah yardımı yapılmasına dair kararı imzalamıştı. Bazı kesimler bunu, Türkiye ile ABD arasında yeni bir gerilim döneminin habercisi olarak yorumladı. Bu gerilimin görüşmeye de yansıması beklentiler arasındaydı.

Beklendiği gibi olmadı. İki lider son derece sıcak, samimi ve dostane bir ortam içerisinde bir araya gelerek birbirlerine övgüler ve dostluk mesajları yönelttiler. Dost ve müttefik iki ülke arasındaki güçlü ilişkilerin süreceği vurgusu yapıldı.

CNN görüşme hakkında, Trump’ın önceki ABD yönetimiyle gergin ilişkiler içinde olan Erdoğan’a, en sıcak karşılamayı yaptığı yorumunu yaptı.

İlginç olan, Obama yönetimiyle Türkiye arasındaki gerginliğin ardında da bugünkünden farklı konular yoktu. ABD’nin terör örgütü YPG’yle olan ilişkileri daima sorunun merkezi olmuştu.

Sayın Erdoğan, Beyaz Saray’daki basın toplantısında “Özellikle YPG/PYD terör örgütünün, hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması, bu konuda küresel düzeyde verilen mutabakata kesinlikle uygun değildir” sözleriyle bu hatalı politikayı açık bir biçimde eleştirdi.Bu sözler karşısında Başkan Trump, YPG’nin adını geçirmeden, “IŞİD ve PKK gibi terör örgütleriyle mücadelede Türkiye’yi destekliyoruz” açıklamasıyla yetindi.

YPG’nin, ABD’nin terör listesinde yer alan PKK’nın Suriye yapılanması olduğuna dair yüzlerce belge ve delilin yer aldığı çok kapsamlı bir rapor, Türk heyeti tarafından ABD yönetimine de sunuldu. Bölgeyi yakından tanıyan ABD’li yetkililer de zaten bu gerçeği her fırsatta dile getirmekten çekinmiyorlar.

ABD’nin son Suriye Büyükelçisi Robert Ford, The Atlantic‘te 11 Mayıs 2017’de yayınlanan makalesinde PYD/YPG’nin PKK’yla aynı terör örgütü olduğunuçok sayıda kanıtla gözler önüne seriyor. PYD’nin bizzat Kandil’deki PKK yönetimi tarafından kurulduğunuPYD militanlarının PKK kökenli olduklarını, Türkiye’de terör eylemleri gerçekleştiren PKK’lı teröristlerin Kuzey Suriye’de eğitildiklerini anlatıyor.

2005’te, ABD Ankara Büyükelçiliği yapan Ross Wilson da şunları söylüyor: “YPG kesinlikle PKK’nın bir uzantısı. ‘İkisi başka şey’ diyenler kendini kandırıyor. Fakat bu bahsettiğimiz ayrım, ABD ordusunun ve şimdi görüyoruz ki Trump yönetiminin fikri.

Başkan Trump’ın, her fırsatta var gücüyle eleştirdiği Obama politikalarını kendi iktidarı döneminde aynen sürdürüyor olması ilk bakışta çelişki gibi görünüyor. Oysa çelişki yok; çünkü bunlar Trump’ın kendi politikaları değil. Bunlar, ABD’nin tüm kilit noktalarına hakim derin devlet mekanizmasının her dönem dayattığı politikaların devamı…

ABD’de Başkanlar, hangi politik görüş ya da vaatlerle iktidara gelirse gelsin sonuçta bu sisteme boyun eğmek, teslim olmak zorunda kalıyorlar. Boyun eğmeyenler ise tehdit ve baskılara maruz kalıyor; ısrar edenler ise JFK örneğinde olduğu gibi elimine ediliyor.

Araştırmacı-yazar Jack Ravenwood, The Unz Review adlı analiz sitesindeki “Trump, JFK ve Derin Devlet” başlıklı makalesinde, Kennedy’nin derin devletin ABD’deki kalelerinden CIA’nin talimatlarına uygun hareket etmediği için nasıl gözden çıkarıldığını detaylarıyla ortaya koyuyor. Derin devletin, kendi adayı olmayan Trump’ın seçilmesinden bu yana onu yok etmek için her türlü yola başvurduğunu anlatıyor.

Amerikan democracynow.org sitesindeki bir röportajda, CIA’nin ve istihbarat dünyasının başından beri Clinton’a destek verip Trump’a bütünüyle karşı olduğunu, bu nedenle seçildiğinden bu yana Trump’ın aleyhinde faaliyetle meşgul olduğunu anlatıyor.

Trump’ın başa geçmesinin ardından,  “derin devlet” konusu geçtiğimiz aylarda ABD medyasında ve siyasi çevrelerinde yoğun biçimde gündeme geldi. New York Times, konu hakkında “Sızıntılar Çoğalırken Amerika’da Derin Devlet Korkusu” başlıklı geniş bir makale yayınladı.

ABD’de bugün derin devlet, CIA, FBI, Pentagon gibi fiili gücü elinde tutan birimler, kongre, siyasi partiler, yargı mekanizmaları, STK’lar, Düşünce Kuruluşları ve medyadaki uzantıları üzerinden rutin projelerini dayatmaya devam ediyor.

FBI, her gün Trump aleyhindeki soruşturmalarını genişletiyor. Çok daha ilginci, Trump-Rusya bağlantısına dair iddiaların sahibi Christopher Steele, eski bir İngiliz MI6 ajanı.

Derin devlet tarafından kullanılan bazı propaganda yayınları Trump aleyhinde sürekli yeni “skandallar” üretmeye devam ediyor. Washington Times’tan Wesley Prudan, makalesine, “Donald Trump’ı yok etmek ana akım medyanın haber odasındaki tek önemli konu” başlığını atıyor.

Bu şartlar altında, derin devlet tarafından abluka altına alınmış olan Trump’ın, YPG konusunda kendisine sunulan kararları da imzalamaktan başka çaresi olmadığı açık. Böylece, küresel emperyalizmin lideri İngiliz derin devleti, 200 yıldır sayısız karmaşık planla yönettiği Ortadoğu politikalarının finaline hazırlanıyor. Bu da, bölgenin kalbinde PYD-YPG/PKK üzerinden kurulacak bir Komünist Kürdistan projesi. Derin devletin planladığı bu uydu devlet, onun bölgede konuşlanacağı dev bir askeri, stratejik ve istihbari üs olacak.

Bu durum yalnızca Türkiye için değil, Rusya, İran ve tüm diğer Ortadoğu ülkeleri için yanıbaşlarında yükselecek büyük bir tehdit. Bu nedenle Rusya, Türkiye ve İran’ın güçlü ittifakıyla bu “şer oluşuma” karşı her türlü politik, askeri ve stratejik tedbirin alınması gerekiyor.

Sayın Putin, Soçi görüşmesinde Sayın Erdoğan’a, Rusya’nın YPG’ye askeri destek sağlamasının söz konusu olmadığını belirterek önemli bir garanti verdi. Bununla birlikte, her iki ülkenin de güçlü bir işbirliğiyle Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğü konusuna ağırlık vermeleri çok hayati. İngiliz derin devletinin bu ülkelerin topraklarında kendine bağlı küçük uydu devletler oluşturmasını engellemenin tek yolu bu.

Dünyanın birçok ülkesinde, tıpkı ABD’deki gibi, İngiliz derin devleti kontrolünde örtülü bir sistem işliyor. Rusya ve Türkiye gibi ülkeler bu sisteme karşı direnen nadir ülkelerden. Derin devlet hakimiyetine başkaldırdıkları için de, sürekli olarak tehdit, saldırı, yaptırım ve kuşatmalara maruz kalıyorlar. Bu nedenle sağlam bir ittifak ve işbirliği içinde olmaları, tüm küresel gücüyle saldıran bu derin yapılanmalara karşı koymada en akılcı yöntem olacaktır.

Adnan Oktar’ın Pravda’da yayınlanan makalesi:

http://www.pravdareport.com/opinion/columnists/26-05-2017/137837-erdogan_trump_meeting-0/

Ayrıca bakınız

‘Büyük Oyun’un Bozulma Zamanı

Britanya İmparatorluğu’nun derin güçleri, Ortadoğu’ya gözlerini 19. yüzyılın başlarından itibaren dikmeye başladı. Çünkü bölge, sömürgesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."