Ana Sayfa / _Makaleler / Körfezi Yıkma Planında Kazananlar, Kaybedenler

Körfezi Yıkma Planında Kazananlar, Kaybedenler

the peninsula adnan oktar the winners and losers in the destruction of the gulf 1 Körfezi Yıkma Planında Kazananlar, Kaybedenler

Artık komplo teorilerinin ötesine geçmiş, varlığı ve uygulamaları kimseyi şüphede bırakmayacak şekilde somutlaşmış bir plan var Ortadoğu’da. Müslümanları birbirlerinden ayırma, Müslümanları birbiri ile savaştırma ve Müslümanları birbiri ile hasım haline getirme planı. 20. yüzyılın başından itibaren fiilen uygulamaya konulan, İslam coğrafyasını her geçen gün daha fazla parçaya bölen, İslam dünyasını her gün daha fazla kan denizine dönüştüren bu plan, son yıllarda daha aktif ve daha aleni şekilde kendisini gösteriyor. Irak’ı paramparça eden, Suriye’yi neredeyse yok eden bu planın uygulayıcıları son yıllarda en büyük ve en ürkütücü darbeyi vurmak için hareketlendiler. Hedef ise, Müslüman gücünü kırmak için Körfez ülkelerini birbirine düşürmek.

Çeşitli analistler, Katar ile Suudi eksenindeki ülkeler arasındaki sorunun, bölgesel bir kısım meselelerden kaynaklandığını iddia etmeye devam ediyorlar. “Teröre destek” bahanesinin yıllardır, hedefteki ülkeler için sürekli olarak kullanıldığını bilmiyormuşçasına bu bahane üzerinde dönüp dolaşıyorlar. Bölgesel bir kriz yaratılmak istendiğinin, bir ülkenin “teröre destek” ibaresiyle yaftalanmasının oyunun bir parçası olduğunun farkına varamıyorlar. Bu iddianın, yıllardır yaratılmak istenen Sunni-Şii çatışmasını alevlendirmek için biçilmiş kaftan olduğunu ve özel olarak tasarlandığını kavrayamıyorlar. Oysa plan, gerçekte var olmayan bölgesel sorunların çok daha ötesinde bir amaç taşıyor. Plan ise şu: “İslam alemi bir araya gelirse çok büyük bir güç olacaktır; o halde hiçbir şartta birlik olmalarına izin verilmemelidir.”

İslam dünyası, şimdiye kadar, çoktan beri uygulamaya geçirilmiş olan bu sinsi tuzağa hep düştü. Körfez ise, Ortadoğu’nun kalbidir; bu hataya asla düşmemelidir. Körfez, İslam dünyasının belkemiğini oluşturan ve kesinlikle birlik ve güçlü olması gereken ülkelerin coğrafyasıdır. Asla parçalanmamalıdır. Bölgede bir plan dahilinde oluşturulmuş suni anlaşmazlık, en kısa sürede son bulmalıdır. Eğer İslam aleminin güçlü ve diri olması gerçekten isteniyorsa, bu suni anlaşmazlığı dindirmek dışında başka bir yol yoktur.

Türkiye, Katar’ı en iyi tanıyan ülkelerin başında gelir. Katar, tıpkı Türkiye gibi, hiçbir zaman himaye altına girmeyi kabul etmemiştir. Cumhurbaşkanımız Sn. Tayyip Erdoğan’ın Katar için tanımladığı “kara gün dostu”, doğru bir ifadedir. Katar, en zor zamanlarda dahi Türkiye’nin yanında olmuş, bu konuda kimsenin kınamasından çekinmemiştir. Türkiye’deki 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Katar’ın, tüm gücüyle darbecilere karşı Türk hükümetine destek vermesi Türk halkı tarafından asla unutulmayacaktır. İşte bütün bu sebeplerle, Katar ile karşılıklı geliştirdiğimiz ticari yatırımlar, Katarlı şirketlerin Türkiye’de bulunması ve Türk askerinin Katar’da yer alması daima Türkiye’de hoşnutluk vesilesi olmuştur.

Türkiye de kuşkusuz Katar için kara gün dostudur. Körfez’de yaşanan krizinin hemen sonrasında Türkiye Cumhurbaşkanı’nın ve hükümet kanadından çeşitli isimlerin açıklamaları, görüşmeleri ve çabaları havayı yumuşatmak amaçlıdır. Bundan sonra ise Türkiye’ye daha büyük görev düşmektedir. Körfez’de yaşanan ve bazı kesimlerin çok işine yarayan bu suni gerginlikte arabuluculuk görevi Türkiye’nin birinci önceliğidir. Söz konusu krizi farkında olmadan geliştirmeye çalışan bazı kesimler, oyuna geldiklerinin farkına varmalı ve bu farkındalığı oluşturabilmek için Türkiye mutlaka devrede olmalıdır.

Irak işgal edildiğinde veya Suriye kana bulandığında bir araya gelemeyen Müslüman ülkelerin, bir Müslüman ülkeyi dışlamak adına bu kadar hızlı şekilde bir araya gelebilmeleri de İslam aleminin dikkatinden kaçmamalıdır. Müslümanların arasında birlik istemeyen kesimler, Müslümanlar yardım beklerken İslam ülkelerini tüm güçleriyle birlik olmaktan alıkoymuşlardır. Fakat şu anda bir Müslüman ülkeye karşı abluka, söz konusu kesimler tarafından sürekli teşvik edilmekte ve bu konudaki ittifak desteklenmektedir. Bu aslında, istendiğinde, Müslümanların hemen ittifak edip birlik olabileceklerinin de önemli bir delilidir. Buradaki oyun görülmeli ve bu ittifak, daha da hızlı bir şekilde zavallı bırakılmış Müslümanları korumak ve kurtarmak adına yapılmalıdır.

Çoğu Müslümanın neredeyse yüzyıllardır düştüğü temel hata, ellerindeki gücün büyüklüğünün tam anlamıyla farkına varamamalarıdır. İslam’ın verdiği bu gücü kullanmanın sırrı ise birlik olmaktır. Müslümanlar birlik oldukları ve her daim kusursuz bir ittifak yaşadıkları sürece, dünyanın en etkili ve en sarsıcı gücü olacaklardır. Bu ittifak karşısında Müslüman alemini yıkmaya, Müslüman ülkelerin üzerine bomba yağdırmaya ve Müslüman halkı perişan etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Müslümanlar güçlü olduğunda, bu sefaleti, sadece Müslümanlar değil, dünyada hiçbir millet yaşamayacaktır.

Birçok Müslümanın farkına varamadığı bu gerçeği, Ortadoğu üzerinde ameliyat yapmak isteyen bazı kesimler çoktan fark etmişlerdir. Müslüman alemini parçalama azimlerinin sırrı ise budur. Onlar, birlik haline gelen Müslümanların, dünyadaki tüm sinsi planları ortadan kaldıracak hakim bir güce sahip olacağının gayet iyi farkındadırlar. Korkuları bu yüzdendir. Dolayısıyla, Ortadoğu coğrafyasında veya Afrika’da yaşanan trajedilerin hiçbiri spontane gelişmemektedir. Hepsi, planın parçasıdır.

Şu anda kriz yaşayan körfez ülkelerinin, yaşanan eylemlerden, söylenen sözlerden provoke olmadan olayları oldukça akılcı ve dikkatli değerlendirmeleri gerekmektedir. Uygulanan planın sadece tek bir ülkeye değil, tüm Körfez ülkelerine yıkım getirmek üzere planlandığını bilmeleri gerekmektedir. Amaç, özellikle Ortadoğu’daki tüm güçlü İslam ülkelerini parçalamak ve bu bölgeyi yeni bir terör yuvası haline getirmektir. Planın asıl hedefi ise Riyad yönetimi gibi görünmektedir. Bu sinsi tuzaklara fazlasıyla düşmüş olan İslam aleminin artık gerçeği görme ve ittifak etme vakti gelmiştir.

Adnan Oktar’s piece in The Peninsula Qatar:

https://thepeninsulaqatar.com/opinion/18/07/2017/The-winners-and-losers-in-the-destruction-of-the-Gulf

the peninsula adnan oktar the winners and losers in the destruction of the gulf 2 Körfezi Yıkma Planında Kazananlar, Kaybedenler

Ayrıca bakınız

‘Büyük Oyun’un Bozulma Zamanı

Britanya İmparatorluğu’nun derin güçleri, Ortadoğu’ya gözlerini 19. yüzyılın başlarından itibaren dikmeye başladı. Çünkü bölge, sömürgesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ DURUŞMALARIN İLK HAFTASINDAKİ...
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.